Sztuka malowania na wodzie Ebru

sobota
25.03.2017

godz 11:00 – 12:30

Sala Zabaw „Oki Doki” (ul. Halicka 22)

cena: 40 zł / osoba

BRAK MIEJSC

Zgłaszając się na warsztaty akceptujesz Regulamin

Czym jest Ebru?

W bardzo dużym skrócie, jest to sztuka malowania na wodzie, której efekty uwiecznia się poprzez odbicie na papierze lub tkaninie. Ze względu na struktury jakie można uzyskać, niektórzy używają nazwy „marmurkowanie”.

Jak to działa?

Absolutnie magicznie 🙂 W niskim ale obszernym naczyniu z wodą, specjalnym „szpikulcem” lub pędzlami z włosia końskiego umieszcza się barwniki (dawniej pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), które dzięki zagęszczaczom utrzymują się na powierzchni. Następnie przy użyciu przeróżnych narzędzi, tak jak w malarstwie, nadaje się plamkom określone kształty. Mistrzowie techniki potrafią wyczarować z nich nie tylko pojedyncze obiekty, ale całe krajobrazy.

Gdy wzór jest gotowy, na wodzie bardzo delikatnie kładzie się kartkę lub materiał tak, żeby obraz bez zniekształceń odbił się na ich powierzchni.

Warsztaty skierowane do osób (szczególnie mile widziane osoby dorosłe z dziećmi) chcących poznać ciekawą technikę plastyczną.

Agata Zajdel-Banach

– magister sztuki, nauczyciel wychowania przedszkolnego, projektant (dizajner), animator kultury, arteterapeuta i terapeuta zajęciowy, ponadto prowadzi własną działalność „Dziecięca Twórczość Artystyczna”

„Nasze życie przepełnione jest emocjami, a tym co pozwala uporządkować emocje i zrelacjonować przeżycia jest sztuka. Moja pasja do tworzenia i praca z dziećmi doprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem obecnie, a mianowicie jestem nauczycielem i arteterapeutą. W 2011 założyłam własną działalność – Dziecięca Twórczość Artystyczna, w ramach, której prowadzę warsztaty z dziećmi i dorosłymi wykorzystując wiele ciekawych technik.
Pracując z dziećmi dostrzegłam inne aspekty sztuki. Obserwowałam jak dzieci dzięki zajęciom artystycznym na moich oczach uzewnętrzniają prawdziwe emocje i uczucia. Wychowanie przez sztukę to proces kształtowania całej i niepodzielnej osobowości człowieka, a proces twórczy prowadzi do korzystnych zmian w zachowaniu i postawie uczestnika wobec siebie i innych.